یکی از مهمترین قطعات خودرو تایر خودرو است که تاثیر مهمی در نحوه رانندگی و راحتی راننده ایفا میکند. ساختار بیرونی اکثر تایرها یکسان هستند و تفاوت اصلی در ساختار داخلی و نوع بافت تایرهاست. به دلیل مواد تشکیل دهنده تایرهای تیوب لس این تایرها به تیوب و فلاپ نیازی ندارند. این نوع مواد سازنده از خروج هوا جلوگیری میکند، پس در هنگام فرو رفتن جسم تیز به تایر مواد سازنده دور جسم خارجی را گرفته و مانع از خروج جسم و هوا میشوند.

همچنین با توجه به ارتفاع آج و سطح مقطع لاستیک‌های تیوب‌لس تعادل جانبی هنگام دور زدن بیشتر است. تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی در زمینه وزن یک مزیت دارد و آن هم این است که برای طی کردن مسافت یکسان، بهره‌گیری از لاستیک تیوب لس می‌تواند مصرف سوخت کمتری داشته باشد. تفاوت در ساختار این گونه لاستیک‌ها باعث کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خواهد شد. لاستیک‌های تیوب لس نیاز کمتری به استفاده از کیت پنچری خودرو دارد که این امر می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

از آن جایی که لاستیک های تیوب لس از ساختار کمتری نسبت به لاستیک های معمولی تیوب دار بهره مند هستند، سبک تر از تایرهای معمولی تیوب دار هستند و نه تنها در امر جا به جایی لاستیک ها کار را راحت تر کرده اند، بلکه استفاده از لاستیک های تیوب لس وزن خودرو را نیز کاهش می دهند که می تواند موجب کمتر شدن مصرف سوخت برای طی کردن یک مسافت یکسان و از طرفی باعث کم شدن فشار بر روی کمک فنرها می شوند.

لاستیک های تیوب لس نسبت به لاستیک های معمولی تیوب دار ساختار ساده تری دارند که همین سبب می شود برای تعمیر و نگهداری از آن ها نیاز به ابزار کمتری است.

تفاوت لاستیک تیوب لس و معمولی به این جا ختم نشده و استفاده از مدل تیوب لس می‌تواند عمر تسمه درون لاستیک را افزایش دهد. همه موارد نشان می‌دهد که انتخاب یک لاستیک مناسب باعث کاهش هزینه خرید کیت پنچرگیری خودرو خواهد شد. همچنین حرارت ایجاد شده از لنت ترمز به میزان ناچیزی بر روی عملکرد تایر تیوب لس اثر خواهد گذاشت.

میتوانید جهت خرید تایر متناسب با کاربری و خودرو و رفتار راننده از کارشناسان فنی ما در بخش فروش شرکت راهنمایی بگیرید.

2 thoughts on “تفاوت تایرهای تیوب لس و تیوب دار (معمولی)

  1. درود
    یکی از سوالات پرتکرار مشتریان در مورد تفاوت مدل ها ، گل یا پترن سایزهای همسان است.
    خواهشمنداست در این باره توضیحاتی در قالب مقاله منتشر نمایید .
    باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران، بلوار سعادت آباد، خیابان ۳۰ غربی، پلاک ۷۹
کدپستی: 1997959844
 تلفن ۴۲۴۹۷۰۰۰-۰۲۱
info@mtp1954.com

© 2023 تمامی حقوق برای شرکت میامی تجارت پیشتاز محفوظ است، طراحی و توسعه توسط MINUMCG.

Close
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.